PLATONICKÁ LÁSKA

18. května 2011 v 17:45 |  Others..

Když jsem byla malá holčička a bylo mi šest let, chodila jsem do školky,kde byla spousta dětí. Byla jsem vcelku uzavřené dítě, a proto jsem měla jen pár přátel. Když jsme se spolu s nejlepší kamarádkou Míšou houpaly na houpačkách, spatřila jsem nádherného chlapce s blonďatými vlásky a modrýma očima na pískovišti, jak si staví bábovičky. Zrovna se smál, protože hodil kousek písku Péťovi do vlasů. Raubíři mě přitahují, řekla jsem si a pousmála jsem se. A jak jsem se tak houpala a lítala ve vzduchu, nespustila jsem z něho oči. Pořád na něho musím myslet. Na jeho zvlněné blonďaté vlásky a to jak se smál. Navíc se mi líbily jeho kšansy s kačerem Donaldem. Má prostě styl,řekla jsem si. Druhý den ráno jsem si vzala svoje nejlepší oblečení, žluté šatičky s býlými kytičkami a k tomu čelenku. Dlouhý čas jsem stála před zrdcadlem a prohlížela jsem se. Připadala jsem si jako maminka. Ve školce jsem po něm pořád pokukovala a ve tváři jsem měla ten připitomělý výraz. Přišel za mnou Péťa a zeptal se, jestli si s ním půjdu stavět bábovičky. V duchu jsem si řekla,, To víš že jo s tebou", bábovičky bych stavěla jedině s tím okouzlujícím blonďáčkem. V tu chvíli mi došlo, že nevím jak se jmenuje. Ano, nevím jak se jmenuje ten úžasný kluk s bábovičkami, dokonalými vlásky, modrými kukadly, porfektními kšandami a nejdokonalejším úsměvem. Péťovi jsem řekla, že jsem zaneprázdněna svými myšlenkami.. ani mě nedoposlechl a odešel skákat panáka s ostatními dětmi. A já dál mohla pozorovat jeho. On byl moje první platomická láska a já na něho nikdy nezapomenu ikdyž dodnes nevím, jak se jmenuje. Pro mě je to prostě ten sladký blonďáček :-)


Moje slohová práce na téma platonická láska (celé smyšlené)
 


Komentáře

1 Džull Džull | Web | 18. května 2011 v 19:04 | Reagovat

tak to je dost dobrý! :)... I když je to smyšlené :) Jen je mi trošku líto Péťi.Ale tak co:D láska vyhrála :)

2 zOruš zOruš | Web | 18. května 2011 v 20:48 | Reagovat

Tak to je drsné :D. Pěkně si to napsala ;). Že prej "kšandy s kačerem Donaldem" "má fakt styl" :D:D. Zasmála jsem se :D.

3 zOruš zOruš | Web | 18. května 2011 v 22:20 | Reagovat

Já vím, jsem strašná :D. Sama pindám, že už lidi na blog moc nechodí a sama to dělám :/:D. Nevím co mám psát, mám toho hodně v rozepsaných, protože začnu psát, ale připadá mi to trapné, tak to radši nezveřejňuju :D. Ale pokusím se, slibuju :D:)!

4 zOruš zOruš | Web | 19. května 2011 v 19:21 | Reagovat

Poslušně hlásím, že jsem konečně napsala článek, ale je tak nechutně dlouhý, že se stydím po někom chtít, aby to četl, ale jestli to přečteš, tak teda obdiv :D!

5 Hráblík=) Hráblík=) | Web | 21. května 2011 v 20:50 | Reagovat

Krásný :)
Málem jsem myslela, že je to pravda, zní to opravdově :)
Akorád kdyby to byla pravda, tak by ta holčička byla taková moc intelektuální :D :)

6 zOruš zOruš | Web | 22. května 2011 v 14:43 | Reagovat

No mě z toho taky nebylo zrovna nejlíp, ale já mám celkem odolný žaludek i nervy...ale radši před návštěvou mého blogu fakt nejez, protože já sama nevím co od sebe čekat. Kdoví co jednou napíšu :D:D

Jazyky se ve škole nedají naučit dokonale, o tom to vůbec není. Ty učebnice, všechny jsou na nic a vůbec nejsou udělané do praxe. Nejlíp se jazyk prostě člověk naučí, když odjede někam do ciziny, pokud možno sám nebo s někým, ale s někým kdo neumí ani "hello" a je donucený ten jazyk prostě používat. Jak máme ve škole na TV letos tu Američanku, tak když jsem náhodou ve škole na TV, tak je pravda, že ji nerozumím všechno a že jsem ji třeba chtěla říct, že mám tělocvik omluvený na celý rok, protože jsem tam jednou přišla a ona říkala něco ve smyslu, že "nic, já jenom, že si tady od začátku roku nebyla ani jednou", to jsem ji rozuměla, tak jsem ji teda chtěla říct, že mám tu omluvenku na celý rok a vůbec jsem to nepromyslela a vypálila jsem na ni "I have full...." a teď "doprdele, jak je omluvenka, do háje!" a nikdo mi neporadil, tak jsem zčervenala jak debil a začala jsem ukazovat na index a ona to nepochopila :D:D! Jo takže tady jako vidíš k čemu je školní angličtina, k úplnému hovnu, že to tak musím říct! Jasně je důležité umět základy gramatiky a tak, ale oni to stejně v běžném hovoru říkají jak chcou a gramatiku nedodržují a slovíčka ze školy jsou ti vlastně některé taky na nic, protože jak Angličani, tak Američani nebo třeba Kanaďani atd. mají svoje výrazy a to pochytíš, když tam chvilku žiješ i s tou gramatikou. Jedna moje spolužačka se bude stěhovat příští rok do Chicaga, protože tam její taťka pracuje a říkala mi, že mu kdysi dala pracovní sešit od učebnice Maturita Solution a že vůbec nevěděl a to tam prosím žije a angličtinu jako normálně používá, takže pokud máš z ajiny 3 nebo klidně 4 tak si vůbec nemusíš myslet, že si blbá....:D. Můj názor je, že inteligence se vůbec nedá určovat podle známek. A jazyk se podle mě naučí i ten největší debil na světě, ale praxí a tím, že si bude věřit a bude se snažit.
Já mám němčinu protože, jsem měla v primě 5 trojek na vysvědčení a měli jsme na výběr z RJ, NJ a ŠJ, já si dala první RJ, druhou NJ a třetí ŠJ s tím, že jsem chtěla ŠJ a doufala jsem, že mi vzhledem k mojim známkám dají co co chci nejmíň, protože jsme to měli seřazovat podle toho co chceme nejvíc a co nejmíň, ale ne, oni dali jedničkářům nejjednodušší španělštinu, dvojkařům taky poměrně jednoduchou ruštinu a těm nejbliším dali nejtěžší co mohli :/. Docela teď lituju, že jsem si to nějak nevydupala, protože kamarádka, normálně dvojky aj trojky na vysvědčení dostala díky mamince španělštinu, protože ji chtěla :/:/. Fakt spravedlnost jako prase :D!  
Jo hej tak to my jsme taky podle všech učitelů nejslabší = že nám to říkají stylem "vy neodmaturujete", takže ti co jsou stresaři, tak se už od sedmé třídy stresují, že neodmaturují. Absence...no tak u nás je taková holka jak ty říkáš, že chodí pětkrát za půl roku jenom jedna, jinak je to v naši třídě v normě, ale taky to u nás na škole je :D:D. To je asi prostě všude.
Podle mě jsou nejhorší soukromé školy v malých městech a ještě s moc oborama, tady u nás jedna taková je. Je tam pedagogické lyceum, cestovní ruch, gympl, podnikatelství, ekonomika, počítače a já nevím co všechno ještě a podle mě prostě v tak malém městě jako je to naše tam nejsou učitelé, kteří by to uměli naučit tak aby to za něco stálo a navíc přesně jak říkáš, já tomu nevěřím, to máš prostě zaplacenou maturitu...já bych na soukromou školu nešla :D. To se pak dostaneš zase tak akorát i na soukromou VŠ a máš zaplacenou ještě i promoci a to už je fakt moc :D:D. Ale neříkám, že jsou takové všechny soukromé školy.

Já ho taky nehledala sobě, ale kámošce :D:D! Ale nebudu lhát, už jsem na tom stejně blbě jako s Dykem i s Pavelcem. S tím rozdílem, že Pavelec je "jenom" o 8 let starší a Dyk o 11 a že Pavelec mě teď baví tak mě ze začátku bavil Dyk a Dyk už mě teď tak moc nebaví, protože už mě bavil víc jak půl roku :D:D:D. A jak jsem v tom článku psala, že se mi vlastně nelíbí, že je divný, tak teď už se mi právě to, že je divný líbí a jsem úplně blbá :D:D. Červenka mmmm ten je taky mmmm no HAM, ale ten je zadaný :D:D. Kde to bylo s tím otvírákem? Promiň, já jsem někdy strašně sklerotická :D:D

7 zOruš zOruš | Web | 22. května 2011 v 15:35 | Reagovat

Nebój, já měla už na vysvědčení 2 čtverky najednou, i mi hrozilo, že propadnu....to zvládneš, když jsem to zvládla já :D. Největší ostuda, že já ty čtverky měla v sekundě, takže vlastně v sedmé třídě, ty jsi v prváku, na tom není vůbec nic špatného :D;P. U nás ve třídě letos propadali na pololetí myslím 3 lidi, tak jako kam to spěje :D.

Hej šak právě, oni na těch soukromých školách s těma maturitama na tom jsou blbě. Na něminu máme školní psycholožku a jak byli ty generálky, tak nám právě říkala, že soukromé školy a učňáky na tom byly nejhůř, ale že některé soukromé školy na tom byly dokonce ještě hůř než ty učňáky. S těma učňákama to nepromysleli, je to celé nepromyšlené, nedodělané a vůbec to neměli ještě odstartovat a fakt nechápu proč to vůbec chtěli, když viděli např. u Slováků, že to je naprostá kravina :/:/!!!! Doufám, že se to ještě změní, než budu já maturovat. Je sice fakt, že když jsem náhodou na doučování viděla papíry k otázkám z angličtiny, tak mi to zase tak hrozné nepřišlo a přišlo mi to i celkem fajn, že tam jsou takové záchytné body na tom papíře. Např. otázka k Anglii, tak tam máš mapu a na té mapě máš v Londýně vyznačené nejvýznamnější památky nebo tam jsou fotky těch památek a jsou tam jako osnova otázky, na které když vytvoříš odpovědi, tak si zachráněná a druhá část je konverzace s učitelem. No, ale i přesto z toho nemám dobrý pocit...:D.

Jóó to jsem viděla kdysi loni to video :D:D. Ten tam je teda dobře napitý už, ten taneček, pobavilo mě to :D:D.

8 zOruš zOruš | Web | 22. května 2011 v 15:40 | Reagovat

P.S. tak jestli nemáš jenom slovní zásobu, tak to se naučíš...to je otázka prvního roku na střední podle mě, nebo aspoň u mě to tak bylo. Přišla jsem z páté třídy na gympl, neuměla jsem nic, v primě jsem z ajiny skoro propadala, ale nakonec jsem měla trojku. V sekundě jsem začala chodit na doučování a začala jsem se o to zajímat třeba v písničkách a filmech a doplňuju si tu slovní zásobu sama...:D.

Omg, já se musím naučit být stručná, to je hrůza :D:D. Ty přijdeš na blog a uvidíš 2 nové komentáře a budeš se radovat, že přišel někdo nový a otevřeš to a pořád já :D:D.

9 Misz Janiszka Misz Janiszka | Web | 22. května 2011 v 19:55 | Reagovat

je to je krásné :)
ráda píšu slohovky :)

10 zOruš zOruš | Web | 24. května 2011 v 16:22 | Reagovat

Anglický slovník jako zabiják nudy o prázdninách, dobrý nápad :D. Párkrát jsem si jím listovala, jako jen tak a moc zábavné to není, ale když narazíš na nějaké zajímavé slovo, tak to může být dobrá zábava, to vždycky ve škole :D:D.

Áááá, hurá! To byl účel, aby to lidi vyděsilo, přitom to vůbec není děsivé, muhehehéééé :D! Tož prostě naši sousedi mají sousedy a ti mají taky sousedy a k těm ten kanárek uletěl. Takže sousedi A jsou vedle nás, sousedi B vedle nich a sousedi C jsou vedle sousedů B a k těm uletěl ten kanárek :D:D. Tak jsem to měla napsat i do toho článku, nenapadlo mě, že to bude taková zamotanina (sama jsem se v tom zamotala :D:D).

Já jsem na ty Piráty do šla do kina, abych zase po nějaké době do kina zase zašla, nějak jako že bych se na to třepala se říct nedá. Ale jsem ráda, že jsem šla, protože Piráty bych si asi nestahovala a nepouštěla jen tak doma. Upřímně, já jsem ty předchozí tři díly viděla poprvé, jak to bylo někdy před Vánocema 2010 na primě a pak jak to bylo teď poměrně nedávno, dlouho jsem to ignorovala, nezajímalo mě to, byla to pro mě blbost. Stejně jako třeba Pán prstenů, to je pro mě pořád blbost, ale kdoví, třeba tomu někdy na chuť přijdu (viděla jsem to maximálně dvakrát, když jsem byla menší, tak jsem to možná nechápala nebo tak :D). K Pirátům,- jednička je opravdu nejlepší, řekla bych, že i proto, že to pro ty herce tenkrát bylo nové a tak to je vidět, dvojka se ještě taky dala, ale trojka byla máš pravdu taková složitější....některé věci jsem pochopila třeba až při druhém shlédnutí a neřekla bych, že jsem tak blbá :D:D. A čtverka...je podobná jedničce tím, že tam jde vyloženě jenom o ten poklad, když to tak řeknu, ne jenom, ale prostě přijde mi to dějově podobné jedničce, ale Orlando a Keira tam opravdu chybí. Orlando O:)!!!
Taky mě, když mám 3D brýle pálí oči, ale myslela jsem si, že to mám z čoček, že se v nich najednou ocitnu v tmavém prostoru, tak možná to je fakt těma brýlema.

Takže víš o čem mluvím :D. Já se teď nemůžu ani chodit opalovat na zahradu. Za 1) by mě otravovali oni, ti s tím míčem a za 2) u sousedů B už nebydlí poklidní důchodci, ale jejich dcera s rodinou - dva synové v mojem věku, asi i starší. A máme to tady takové blbé, bydlím v řadovce, takže jako ty domy přilepené na sebe a zahrady jsou taky nalepené na sebe a z oken a ze všech míst prostě nám jde vidět na zahradu :/. A není zrovna příjemné, když se chceš jít opalovat, že na sebe z oken všichni můžou čumět :D. Na koupáku nebo na pláži to je něco jiného, tam mi to nevadí, ale jako doma chce mít člověk prostě soukromí...:D

S těma smajlíkama mi to dlouho nevydrží, to nezvládnu. Smajlící tomu dávájí emoce :D:D, ale mě to přijde takové jako blbé, že to pak začínám psát i na papír, když si třeba píšu s někým v hodině a to mi přijde blbé :D.

Jo to si najdi :D! Prima v archívu,- dívala jsem se na to v sobotu podruhé, protože to bylo šíleně moc boží, boží, boží, boží, boží a ještě jednou boží a on je tak boží, ááááááá :D:D:D!

11 zOruš zOruš | Web | 24. května 2011 v 16:44 | Reagovat

P.S. Když už jsi psala o sousedech, tak s tím já mám taky zážitek (ještě jiný než s těma sousedama teď, ti si semnou aspoň nechcou hrát :D). Kdysi jsem "musela" chodívat k druhým sousedům (ze začátku to bylo dobrovolné), abych si hrála s jejich vnoučaty, první prázdniny mi to nevadilo, za rok jsem už byla starší a fakt mě to jejich "pojď, tam jsem viděl ještěrku, chytíme si ji" a nebo skákání do maličkého bazénku nebavilo, ale oni pořád dolízali a mamka ať si s nima hraju, to bylo hrozné. Jsem z toho byla úplně nešťastná. Navíc u druhých sousedů to ze zahrady pozorovala kamarádka o rok starší než já a mě bylo hrozně líto, že nemůžu jít za ni, jen tak se opalovat, kecat...s ní jsem si totiž hrozně dlouho hrávala s panenkama apod. a ona pak najednou začala mít jiné záliby, mě to pořád bavilo, ale ji ne, tak jsme se přestaly bavit a pak když by mě zajímalo to co ji, tak jsem se musela bavit se strašně hyperaktivníma faganama. Naštěstí už mě neotravují, asi jim to vysvětlili rodiče, že mě takové blbosti jak je už opravdu nezajímají a chytat s nima ještěrky nebudu :D. Kdyby to byly moje děti, nebo něco z rodiny a já je hlídala, tak fajn....ale muset s nima chytat ještěrky, když to mohli dělat aj beze mě :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.